Kuchařky

Guláše a jejich příbuzní

Napsal: Alexandr Žurman

Kde koupíte kuchařku „Guláše a jejich příbuzní“ nejlevněji >>>

Guláše a jejich příbuzní

Popis: Pokud by se konala veřejná anketa o nejpopulárnější pokrm, pak by u nás nepochybně vyhrály dva: mimo klasické knedlovepřozelo by to byl guláš. Každá lidová restaurace (a nejen ta) má na svém jídelníčku stabilně den co den aspoň jeden guláš, mimo jiné proto, že k němu skvěle chutná pivo. A guláš je oblíbenou položkou i v domácích kuchyních. Jenže většinou se vaří několik málo druhů stále dokola – i když nic proti tomu. Gulášů však existuje mnohem víc a jejich znalec a gurmán na slovo vzatý ing. Alexandr Žurman je zná skrz naskrz z celého světa. Sestavil je do kuchařské knížky a uspořádal podle základní suroviny, tj. podle druhu masa, zeleniny nebo jiné. A přebohatý receptář čítající 182 gulášů, nad nímž se sliny zrovna sbíhají, doprovodil řadou cenných praktických rad „jak na to“ a „co dělat, když“. Protože guláš, to není jen tak, jestliže si na něm chceme pošmáknout, ovšem s pomocí této knížky je chutný výsledek zaručen.


Guláše z hrnce i kotlíku

Napsala: Radka Hrevušová

Kde koupíte kuchařku „Guláše z hrnce i kotlíku“ nejlevněji >>>

Guláše z hrnce i kotlíku

Popis: Guláš patří mezi nejoblíbenější české pokrmy. Tato kuchařka nabízí velký výběr osvědčených receptů od gulášových polévek přes guláše z nejrůznějších druhů masa, až po guláše bezmasé.


Guláše na mnoho způsobů

Napsala: Kristina Paluvová

Kde koupíte kuchařku „Guláše na mnoho způsobů“ nejlevněji >>>

Guláše na mnoho způsobů

Popis: Kuchařka o guláších, paprikáších a perkeltech a přílohách k těmto jídlům. Existuje spousta různých druhů gulášů: s masem – tradiční hovězí nebo zvěřinové, vepřové, drůbeží, rybí nebo také bez masa – sójové, houbové, luštěninové, zeleninové. S trochou fantazie můžeme guláš připravit prakticky ze všeho. Je to jednoduché jídlo, které zvládne každý začátečník, i když si mnozí myslí pravý opak. Ke guláši je možné podávat téměř všechny přílohy. Guláše a všechny od nich odvozené pokrmy pochází z Maďarska a ochutnat je můžete v originální podobě například při návštěvě Budapešti. Slovo je odvozeno z maďarského „gulya“ (stádo hovězího dobytka), ze kterého pochází maďarský název gulyás (výslovnost: [gujáš]) a z toho dále český „guláš“. Slovo „guláš“ původně označovalo hovězí polévku. Dnes si pod pojmem „guláš“ představíme pokrm tvořený kostkami masa a velkým množstvím paprikovo-cibulové šťávy. Guláš, paprikáš a perkelt se od sebe odlišují pouze v drobných detailech. Pro guláš je charakteristické větší množství šťávy, perkelt bývá hustší. Na dochucení paprikáše se obvykle přidává zakysaná nebo sladká smetana. Základem těchto jídel je cibule dochucená mletou paprikou (není podstatné, jestli je sladká nebo pálivá). Další suroviny je možné obměňovat podle chuti nebo podle jejich momentální dostupnosti.


Guláše perkelty paprikáše (slovensky)

Napsala: Mária Szemesová

Kde koupíte kuchařku „Guláše perkelty paprikáše“ nejlevněji >>>

Guláše perkelty paprikáše

Popis: Kniha obsahuje množstvo chutných receptov, nenáročných na prípravu a cenovo dostupných. Veľmi zaujímavá je obrazová príloha najbežnejších druhov jatočného mäsa deleného pre spracovanie na kuchárske účely. Pre lepšiu orientáciu uvádzame v knihe podrobný register názvov všetkých jedál.


Guláše (slovensky)

Napsal: Tibor Kramár

Kde koupíte kuchařku „Guláše“ nejlevněji >>>

Guláše

Popis: Najrozsiahlejšia kniha venovaná gulášom na knižnom trhu. Takmer 500 receptov a variácií na pôvodnú maďarskú špecialitu, ktorá dobyla svet. Osvedčené klasické návody na guláše, perkelty, paprikáše a tokáne z hovädieho, bravčového či hydinového mäsa, diviny a rýb. Obľúbené jedlo sa dá pripraviť aj zo zemiakov, zeleniny a húb. Kniha je doplnená kapitolou o obvyklých i menej častých prílohách a receptmi na populárne gulášové a príbuzné polievky.


Guláše a omáčky

Kde koupíte kuchařku „Guláše a omáčky“ nejlevněji >>>

Guláše a omáčky

Popis: Křížovky s recepty na guláše a omáčky.


Naším partnerskou webovou stránkou jsou KrásnéSny.cz, kde naleznete vše, co je spojeno se spánkem.